O mnie

Zamiast wykraczać poza siebie – wejdź w siebie. Odważ się pokochać swoje ciało, przestań je poprawiać – nigdy tego nie potrzebowało. Naucz się słuchać swojego wewnętrznego głosu. Słuchaj uważnie. Zaufaj sobie. Wyrażaj się. Rób rzeczy, które dają Ci radość! 

Żeby dojść do takiego stosunku do swojego ciała potrzebowałam wiele czasu. Droga do siebie nie była prosta – wiele razy działałam na oślep: czasem robiłam sobie krzywdę, a czasem odkrywałam w sobie wspaniały potencjał. Na tej ścieżce miałam zarówno dużo szczęścia – bo wtedy, gdy potrzebowałam najbardziej, pojawiali się właściwi nauczyciele, ale też dużo odwagi – bo pozwoliłam sobie im zaufać. Sporo zajęło mi zrozumienie, że co prawda inni mogą mi pomóc, dając mi wsparcie i narzędzia do tego, żeby szło się łatwiej, szybciej, efektywniej, ale kroki muszę stawiać sama. W trudnych chwilach zawsze dźwięczały mi w głowie słowa Mamy:

PRZED ŚWITEM

Najważniejszą rzeczą, której nauczyłam się w ciągu lat pracy nad sobą, to postrzeganie swoich doświadczeń i pierwotnych ograniczeń jako zasobów, które mogę wykorzystać i przekuć na swoją korzyść.

Pracą z ciałem zajmuję się od 14 roku życia. Popchnęła mnie do tego konieczność, która szybko zamieniła się w pasję. Moje własne – krzywe, napięte, bolesne, nieposłuszne ciało, posłużyło mi za poligon doświadczalny. Dosłownie – na własnej skórze przekonałam się o ścisłym połączeniu ciała i emocji. Doświadczyłam jak żywo ciało reaguje na emocje i jak donośnie potrafi domagać się wyrażenia tego, co zostało stłumione.

Współpraca z doświadczonymi nauczycielami i terapeutami, dała mi pokorę i głębsze zrozumienie tego, że nie ma jednej uniwersalnej ścieżki. Że na drodze do siebie najważniejsze są świeżość, otwartość, uważność oraz zaufanie.

Od lat z pasją rozwijam narzędzia, które mogą pomóc innym zrozumieć ich własne ciała. Jestem nauczycielką jogi, ale nie uczę jak pięknie się gimnastykować i rzeźbić sylwetkę. Uczę tego jak zaprzyjaźnić się z ciałem i nauczyć się go słuchać.

Mój żywioł to ruch, zmiana, transformacja, inspiracja, wolność. I śmiech!

Wierzę, że moim najważniejszym zadaniem jest stworzenie uczniom bezpiecznej przestrzeni do zbudowania głębokiego, autentycznego kontaktu z sobą: do uświadomienia sobie swoich unikalnych właściwości, rozwijania potencjału i przekraczania ograniczeń, we właściwej atmosferze, wolnej od osądów i rywalizacji.

storyboard rgb copy

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s